«Ой зійшла зоря , зоря ясная» - театралізований різдв’яний вертеп.
З усіх християнських свят саме Різдво найбільше асоціюється з дитинством і родиною. Цьому сприяє і Євангельська оповідь, і головні персоналії свята. Христос Спаситель прийшов у світ не в оточенні бурхливих подій людської цивілізації, а в нетлінній красоті людської простоти і скромності, свідками якої були безсловесні тварини та чистосердечні пастушки. Творець всесвіту став дитиною, звичайним малюком, крихітним, беззахисним – образ, який протягом багатьох століть зворушує людські серця. Дивовижність Різдва Христового супроводжується низкою чудесних знамень – явлення ангелів, незвичайна зоря над вертепом, поклоніння мудреців. Все це надає різдвяним святам особливої атмосфери – сподівання й очікування дива. Таким чином, через саму свою суть Різдво з просто церковного, релігійного стало родинним святом, а головними його учасниками – діти.
19 cічня у день Богоявлення Промінська сільська бібліотека-філія та сільський клуб за підтримки старости села Промінь Мацук Н.В. та отця Володимира , настоятеля Свято-Володимирського храму с. Промінь провели для жителів села цікавий та змістовний захід , за стародавніми українськими різдв’яними традиціями . Учасниками були учні Промінського НВК ; Зозуля Андрій , Данілович Станіслав , Цибуля Валентина , Цибуля Владислав , Цибуля Анастасія , Мацько Дмитро , Жукова Анастасія , Жукова Світлана , Алім Анна . Алім Олександр , Алім Андрій , Яцюк Олександр ,Завіруха Дмитро. Всі є учасниками дитячого клубу за інтересами «Барвінок». Вони відтворили історію ,яка почалася більше двох тисяч років тому, за часів правління імператора Августа. Вночі, в стайні серед тварин з’явилося на світ немовля, Син Божий. І на Сході загорілася яскрава зірка. Прямуючи за цією зіркою, волхви вирушили до Віфлеєму, як було сказано в Святому Письмі. Зірка привела мудреців саме до того місця, де було немовля. Вони принесли йому свої дари: золото , ладан , і смирну . Хлопчику дали ім’я Йєшуа , що по-єврейськи означає «порятунок», а по-грецьки його ім’я звучало як Ісус.
Різдво із самого початку мало свою музику і пісні. Але різдвяна колядка має особливу історію. Вона стала природним способом для християн щоб висловити свою радість. Всі присутні в залі мали змогу долучитись до виконання старовинних колядок ; «У Вифлиємі нині новина», «Небо і земля нині торжествують» , «Добрий вечір тобі , пане господарю» . Виконувались щедрівки «Ой у полі плужок оре , щедрий вечір , добрий вечір», «Щедрик» , «Ой сивая тая зозуленька». Всі гості споглядали за таїнством свят-вечора ,. З давніх- давен господиня готувала дванадцять свят- вечірніх страв, ніби давала звіт новому рокові за своє багатство в минулому році. Побували на святі щедрувальники , які засівали присутніх пшеницею , щоб здорові були цілий рік , а ще показали театралізоване дійство «Меланкування». По за завершенні всіх присутніх о. Володимир окропив свяченою водою , та всі разом пригощалися смачною різдвяною кутею , з гарячим запашним узваром. Допомагали в приготуванні страв Вермянчук О І , Соловйова Г.В.,Cоловйов О. В ,Власюк С.В.., за що їм велике спасибі.






