пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

 «  До мови доторкнемося серцем»
Писемність народу – це ознака його високого культурного рівня. Закарбоване слово на віки переживає свого автора і доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт. 9 листопада до дня української писемності та мови Червонопромінська сільська бібліотека підготувала для своїх користувачів слайд-композицію «Країна починається з тебе» , «День писемності», «Чому ми нею не розмовляємо».
У п’ятницю, 13 листопада, старшокласники Червонопромінського НВК  провели літературно-музичну годину «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах…». Звучали щирі, проникливі поезії про красу і багатство рідної мови. З мовою тісно пов’язані історія і культура рідного народу. Школярі дізнались, скільки випробувань випало на долю української мови, адже у світовій історії небагато мов, які зазнали таких масштабних, спланованих заборон. Згадали учні і видатні постаті, які збагатили нашу мову. Це І.П. Котляревський і його знаменита «Енеїда», яка стала першим друкованим твором, написаним живою народною мовою. Т.Г. Шевченко відшліфував і збагатив нашу мову, від його «Кобзаря» 1840 року українська літературна мова стала на важкий шлях розвитку й унормування.
На свято завітала сільський бібліотекар Кілімік Г.Д., яка презентувала книгу Олексія Кваші «Прекрасні тварини нашої країни». Автор – наш земляк з Миколаєва, боєць АТО . Лейтмотивом свята стали слова філософа Конфуція «Замість того, щоб нарікати на темряву, засвіти свою свічку». А й справді, доля України і рідної мови залежить від кожного з нас.

                                                      Кілімнік Г.Д. сільський бібліотекар

  Гнатушак О.Д., вчитель української мови і літератури










Немає коментарів:

Дописати коментар