середа, 7 липня 2021 р.

 

«Купальські чари»

Найколоритніше  свято яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала. Це якраз середина літа, коли сонце стоїть найвище, а квіти, трави,  буяють у зелені, набравшись цілющої сили…У день літнього сонцестояння – найкоротша ніч. Після нього природа і сонце починають повільно слабнути. Наближається осінь. Природі необхідно допомогти здолати холод, зиму, смерть. Смерть природи древні люди уявляли як солом'яну ляльку, одягнуту в жіночий одяг. Її робили дівчата та хлопці, водили кругом неї хороводи, потім оплакували і розкривали або топили , чи спалювали. Скоро солом'яне опудало замінили на гарно вбраним стрічками деревом, яке люди називали Мариною . Навколо дерева водили хороводи, відбувалися інші обряди. Вшанування літнього сонця відбувається  біля води і обов’язково з вогнищем. Таким чином віддається шана двом життєносним силам – живій воді і світлоносному сонцю…

Відзначення  одного з найбільш магічних  свят  - Івана Купала вже стало доброю традицією Промінського сільського клубу та бібліотеки. Сьогодні для своїх відвідувачів провели  забави -  «Купальські чари» . Одним з його атрибутів є віночок , сплетений з різноманітних трав та квітів. Запашні квіти, принесені до бібліотеки, заполонили ароматом все її приміщення . Майстер -клас по плетінню купальського віночка провела завідуюча сільським клубом Попадюк Надія. Про звичаї, вірування і обряди   пов’язані  із Купальським святом, про безліч основних моментів – поєднання вогню й води, очищення ними і ворожіння про майбутню долю розповіла бібліотекар Кілімнік Галина .

Захід пройшов весело, цікаво та надіємось, запам’ятається дітям.  Можливо, і нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містику, яку так любили наші предки.

























Немає коментарів:

Дописати коментар